תיקי גירושים

עורך דין אביב סטרול

עורך דין גירושין

לעיתים הנישואין עולים על שרטון ובני הזוג שבחרו לצעוד יד ביד, בוחרים להיפרד. מכורח הנסיבות פרידה טומנת בחובה חלוקת נכסים, משאבים, כספים וחובות שצברו הצדדים לאורך השנים. בין אם מדובר בהסכם גירושין שנכתב בהסכמה ובין אם מדובר בתביעת גירושין, חשוב לתת את הדעת ולהתייחס בכובד ראש להסכם הגירושין.

הסכם גירושין הוא בעל השלכות מרחיקות לכת על עתידכם ועתיד משפחתם. פתיחת תיק גירושין מתבצעת בבית הדין הרבני באזור המגורים של בני הזוג. בכל מקרה אם אתם ניצבים בפני גירושין, מומלץ מאוד להתייעץ עם עורך דין דיני משפחה המכיר את התחום על בוריו, ולוודא שטובתכם וטובת ילדיכם היא על העליונה.

גירושין בהסכמה

הליך גירושין בהסכמה, כשמו כן הוא, הליך שבו שני הצדדים הגיעו להסכמה על סיום הנישואין ופתיחת הליך הגירושין. על מנת להסדיר את כל הנושאים המהותיים שיש להם השלכות הרות גורל על בני הזוג והילדים, יש לחתום על הסכם גירושין שמפרט אודות האחריות ההורית, סידור הגט והכתובה, הסדרי ראייה של הילדים, חלוקת הרכוש, מזונות ועוד.

אם חתמתם על הסכם גירושין בהסכמה יש להציג את ההסכם בבית הדין הרבני. אם בחרתם באישורו של בית המשפט לענייני משפחה, בנוסף להסכם גירושין, עליכם להצטייד גם בפסק הדין שאישר את ההסכם בפועל ולצרף לתביעה תעודות זהות כולל ספח של שני הצדדים.

גם במקרים בהם בית המשפט לענייני משפחה מאשר את הסכם הגירושין, בית הדין הרבני בודק את ההסכם ומוודא שאין תוכן אשר נוגד את ההלכה, אם מצא את ההסכם כתקין, הוא יקבע מועד לגט ויזמין את הצדדים.

תביעת גירושין

ישנם מקרים בהם הצדדים אינם מצליחים להגיע ידי הסכמה בנוגע למהות הגירושין והנושאים הנדונים במסגרת הסכם הגירושין, במקרים כאלו הצדדים נאלצים לנהל תביעת גירושין. במסגרת תביעת גירושין שני הצדדים מזומנים לדיון בעניינם בבית הדין הרבני.

תביעת גירושין מוגשת לבית הדין הרבני באזור המגורים המשותף האחרון של שני בני הזוג. על תביעת הגירושין להכיל את עילות הגירושין וכל הפרטים. תביעת הגירושין מוגשת, למזכירות בית הדין, בשלושה עותקים בטופס ייעודי. כדאי לשמור עותק של התביעה אשר הוגשה, עם תאריך הגשה וחותמת "התקבל".

מהן העילות לגירושין?

ההלכה היהודית דבקה ברעיון כי אין להתגרש אם אין עילה מוצדקת לכך. לפיכך, בית הדין הרבני דורש הוכחה בגין עילת הגירושין, אשר בלעדיה לא יינתן גט.

עילות נפוצות לפתיחת תיק גירושין הם: סירוב אחד מן הצדדים לקיום יחסי מין, בגידה, אלימות מילולית ואלימות פיזית, עקרות, התמכרות לאלכוהול או סמים, מום ועוד.

מדוע כל כך חשוב להסתייע בעורך דין דיני משפחה בעת גירושין? כל מעשה של אחד מבני הזוג, עלול להשפיע על עתידם ועתיד ילדיהם. מדובר בנושא קריטי הדורש ידע משפטי נרחב, מיומנות, מקצועיות וניסיון רב שנים. ניצבים בפני הליך גירושין? צרו עימנו קשר ונשמח לעמוד לרשותכם. בהצלחה.

תהליך פניה במקרה של גירושין

1.

ייעוץ טלפוני ראשוני חינם

בשיחת הייעוץ הראשונית נבחן יחד את המקרה שלכם, נזהה את הפעולות המשפטיות הדרושות ונקבע פגישת היכרות ראשונית.

2.

פגישת היכרות ללא עלות

לאחר הייעוץ הטלפוני, נפגש לפגישת היכרות פנים מול פנים, נבחן את סיכויי ההצלחה, נבין את הצרכים שלכם ונבנה אסטרטגיה משפטית להמשך ההליך.

3.

הליך הגירושין

לאחר גיבוש אסטרטגיה משפטית, מתחילים לצעוד אל עבר ההליך המשפטי שבמסגרתו אנו נדאג להעניק לכם אוזן קשבת ומעטפת משפטית כוללת.

תוכן עניינים

5 נקודות על דמי מזונות

מזונות ילדים ומזונות אישה גירושין הם לא רק אקט משפחתי כואב ופוגעני, אלא גם אקט בעל השלכות משפטיות בעלות אופי ייחודי מאוד, בישראל יותר מביתר

קרא עוד »
תמונת הורים בעימות של משמורת משותפת

3 נקודות חשובות איך מוכיחים ניכור הורי

אין סיבה אחת לניכור הורי. זה יכול להיות בן זוג שברצונו לנקום בבן הזוג השני באמצעות השימוש בילדים. זה יכול להיות ניסיון לסחוט את בן הזוג, אם זה לצורך העברת כספים אחת, ואם זה לצורך הגדלת סכום המזונות שנפסק במהלך הליך הגירושין. זה יכול להיות פריקת זעם שיש כלפי ההורה השני, וגם זה, באמצעות ילדו. בתי המשפט בישראל רואים את התופעה מאוד בחומרה, ודורשים לטפל בה באופן מיידי.

קרא עוד »

גירושין לבעלי עסק ולעצמאים

גירושין לעצמאים מה הופך גירושין לעצמאים, כלומר מצב בו אחד מבני הזוג או שניהם עצמאים, להליך מיוחד ושונה מהליך גירושין בו שני בני הזוג שכירים?

קרא עוד »
גירושים אזרחיים אינם פשוטים

גירושים אזרחיים

במאמר זה נדון בגירושים אזרחיים. למעשה, כפי שנסביר להלן, לא קיים במדינה ישראל הליך משפטי רשמי של "גירושים אזרחיים". כאשר אנו מדברים על גירושים אזרחיים

קרא עוד »
הסכם גירושין לדוגמא

דוגמא ל הסכם ממון 

התהליך המשפטי של גירושין הוא מורכב מאוד ומורכב מחוקים, תקנות והלכות שונות. עורך דין מיומן בתחום זה יכול להבין ולהסביר את הפרטים והחוקים הנוגעים לתהליך הגירושין, את הזכויות והחובות שלך, ואת האפשרויות המשפטיות הקיימות לך ספציפי ובכלל.

קרא עוד »